Latest Fans Football Ground Reviews

Below are listed the latest football ground reviews to be added to the website.

2017

AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Terry Morton - Bristol Rovers) 8/4
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Yaz Shah - Bristol Rovers) 8/4
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Alex Compton - Northampton Town) 11/3
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Joseph Burns - Neutral) 25/2
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Ash Milburn - Coventry City) 14/2
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (James Butler - Charlton Athletic) 11/2
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Ed Marsh - Sutton United) 17/1
AFC Wimbledon - Kingsmeadow Stadium (Tyler King - Oxford United) 14/1
Aston Villa - Villa Park (Tom Bellamy - Barnsley) 14/2
Aston Villa - Villa Park (Kieran B - Ipswich Town) 11/2
Aston Villa - Villa Park (Bob Davis - Preston North End) 21/1
Barnet - Hive Stadium (Kevin Dixon - Grimsby Town) 29/4
Barnet - Hive Stadium (Darren Adams - Luton Town) 8/4
Barnet - Hive Stadium (Andrew Wood - Mansfield Town) 4/2
Barnet - Hive Stadium (Jack Richardson - Mansfield Town) 4/2
Barnsley - Oakwell (Kieran B - Ipswich Town) 11/3
Barnsley - Oakwell (Shaun - Leeds United) 21/1
Birmingham City - St Andrews (Tom Lynch - Newcastle United) 7/1
Blackburn Rovers - Ewood Park (Tom Bellamy - Barnsley) 8/4
Blackburn Rovers - Ewood Park (David Stockwell - Queens Park Rangers) 4/2
Blackburn Rovers - Ewood Park (Rich Swainson - Birmingham City) 21/1
Blackburn Rovers - Ewood Park (Shaun Grey - Newcastle United) 2/1
Blackpool - Bloomfield Road (Kevin Dixon - Grimsby Town) 8/4
Blackpool - Bloomfield Road (James Walker - Stevenage) 14/3
Blackpool - Bloomfield Road (Tom Bellamy - Barnsley) 7/1
Bolton Wanderers - Macron Stadium (Ian Bradley - Neutral) 1/4
Bolton Wanderers - Macron Stadium (Brian May - AFC Wimbledon) 4/3
Bolton Wanderers - Macron Stadium (Yaz Shah - Bristol Rovers) 28/2
Bolton Wanderers - Macron Stadium (Luke Smith - Bristol Rovers) 28/2
Bolton Wanderers - Macron Stadium (Alan - Crystal Palace) 7/1
Bradford City - Northern Commercials Stadium (Matthew Bowling - Bolton Wanderers) 18/2
Brentford - Griffin Park (Shaun - Leeds United) 4/4
Brentford - Griffin Park (Charlie Robinson - Rotherham United) 25/2
Brentford - Griffin Park (Stephen Harvey - Newcastle United) 14/1
Brentford - Griffin Park (David Reid - Newcastle United) 14/1
Brighton & Hove Albion - Amex Stadium (Nathan - Reading) 25/2
Bristol City - Ashton Gate (Tom Bellamy - Barnsley) 22/4
Bristol City - Ashton Gate (Harry Oliver - Wolverhampton Wanderers) 8/4
Bristol City - Ashton Gate (Pat - Rotherham United) 4/2
Bristol City - Ashton Gate (Richard Stone - Reading) 2/1
Bristol Rovers - Memorial Stadium (Ryan Pugh - Doing the 92) 1/4
Bristol Rovers - Memorial Stadium (Wayne Glover - Doing the 92) 11/2
Burnley - Turf Moor (Steven Roper - West Bromwich Albion) 6/5
Burton Albion - Pirelli Stadium (Thomas Inglis - Neutral) 22/4
Burton Albion - Pirelli Stadium (Fred Martin - Brentford) 18/3
Burton Albion - Pirelli Stadium (Ryan - Norwich City) 18/2
Burton Albion - Pirelli Stadium (Paul Willott - Preston North End) 2/1
Burton Albion - Pirelli Stadium (Martin Atherton - Preston North End) 2/1
Bury - JD Stadium (Christopher - Fleetwood Town) 25/3
Bury - JD Stadium (Ian Bradley - Neutral) 25/3
Bury - JD Stadium (Yaz Shah - Bristol Rovers) 14/3
Bury - JD Stadium (Connor Lawson - MK Dons) 14/2
Cambridge United - Abbey Stadium (Bryan Davis - Plymouth Argyle) 4/2
Cambridge United - Abbey Stadium (David King - Plymouth Argyle) 4/2
Charlton - The Valley (Charlie - Bradford City) 14/3
Chelsea - Stamford Bridge (Andrew - Chelsea) 25/2
Chelsea - Stamford Bridge (Lee Bratley - Peterborough United) 8/1
Cheltenham Town - LCI Rail Stadium (David King - Plymouth Argyle) 21/1
Chesterfield - Proact Stadium (Rob Pickett - Oxford United) 25/2
Colchester United - Weston Homes Community Stadium (David King - Plymouth Argyle) 22/4
Colchester United - Weston Homes Community Stadium (Jack Richardson - Mansfield Town) 14/3
Colchester United - Weston Homes Community Stadium (Steve Burghard - Portsmouth) 11/3
Colchester United - Weston Homes Community Stadium (Ricardo Platten - Portsmouth) 11/3
Coventry City - Ricoh Arena (Yaz Shah - Bristol Rovers) 25/3
Coventry City - Ricoh Arena (Jack Pittman - Millwall) 4/2
Coventry City - Ricoh Arena (Matthew Bowling - Bolton Wanderers) 2/1
Cawley Town - Checkatrade.com Stadium (David King - Plymouth Argyle) 8/4
Crewe Alexandra - Alexandra Stadium (Sam Batt - Colchester United) 18/3
Crewe Alexandra - Alexandra Stadium (James Walker - Stevenage) 15/2
Crewe Alexandra - Alexandra Stadium (Kevin Dixon - Grimsby Town) 11/2
Crystal Palace - Selhurst Park (Mattie Rance - Watford) 18/3
Crystal Palace - Selhurst Park (Alex Honcoop - Neutral) 3/1
Derby County - Pride Park (Tom Bellamy - Barnsley) 4/3
Derby County - Pride Park (Jonny Shine - Bristol City) 11/2
Derby County - Pride Park (Richard Stone - Reading) 21/1
Doncaster Rovers - Keepmoat Stadium (Ryan Jones - Mansfield Town) 8/4
Doncaster Rovers - Keepmoat Stadium (David King - Plymouth Argyle) 26/3
Everton - Goodison Park (Paul Sheppard - AFC Bournemouth) 4/2
Exeter City - St James' Park (Adam Houlden - Accrington Stanley) 11/3
Exeter City - St James' Park (Andrew - Neutral) 2/1
Fleetwood Town - Highbury Stadium (Tom - Bolton Wanderers) 11/3
Fleetwood Town - Highbury Stadium (Alex Compton - Northampton Town) 25/2
Fleetwood Town - Highbury Stadium (Mark Stanhope - Bradford City) 14/2
Fulham - Craven Cottage (Peter Yeoman - Wolverhampton Wanderers) 18/3
Fulham - Craven Cottage (Shaun - Leeds United) 7/3
Fulham - Craven Cottage (Jamie Hanson - Leeds United) 7/3
Fulham - Craven Cottage (John Handley - Neutral) 2/1
Gillingham - MEMS Priestfield Stadium (Yaz Shah - Bristol Rovers) 14/4
Gillingham - MEMS Priestfield Stadium (Jamie - AFC Wimbledon) 21/2
Gillingham - MEMS Priestfield Stadium (Craig Lambert - Oxford United) 2/1
Grimsby Town - Blundell Park (David King - Plymouth Argyle) 6/5
Grimsby Town - Blundell Park (Daniel Hall - Doncaster Rovers) 1/4
Grimsby Town - Blundell Park (Steve Armstead - Neutral) 4/3
Hartlepool United - Victoria Park (Steve Burghard - Portsmouth) 1/4
Hartlepool United - Victoria Park (Kevin Dixon - Grimsby Town) 7/1
Hartlepool United - Victoria Park (Josh Holmes - Grimsby Town) 7/1
Huddersfield Town - John Smith's Stadium (Thomas Inglis - Neutal) 2/2
Hull City - KCOM Stadium (Paul Sheppard - AFC Bournemouth) 14/1
Ipswich Town - Portman Road (Shaun Tully - Leeds United) 18/2
Ipswich Town - Portman Road (Matthew McCaughan - Lincoln City) 7/1
Leyton Orient - Matchroom Stadium (Ben Robinson - Neutral) 11/3
Liverpool - Anfield (Harry Oliver - Wolverhampton Wanderers) 28/1
Liverpool - Anfield (David King - Plymouth Argyle) 8/1
Liverpool - Anfield (Jack Cunningham - Plymouth Argyle) 8/1
Liverpool - Anfield (Bryan Davis - Plymouth Argyle) 8/1
Manchester United - Old Trafford (Steven Roper - West Bromwich Albion) 1/4
Manchester United - Old Trafford (Paul Sheppard - AFC Bournemouth) 4/3
Mansfield Town - One Call Stadium (David King - Plymouth Argyle) 11/3
Middlesbrough - Riverside Stadium (Rob Pickett - Oxford United) 18/2
Millwall - The Den (Alex Compton - Northampton Town) 14/4
MK Dons - Stadium MK (Charlie Betts - Scunthorpe United) 14/4
MK Dons - Stadium MK (Mark Rigby - Rochdale) 11/3
Morecambe - Globe Arena (Jack Richardson - Grimsby Town) 25/3
Morecambe - Globe Arena (Kevin Dixon - Grimsby Town) 25/2
Newcastle United - St James' Park (Tom Bellamy - Barnsley) 7/5
Newcastle United - St James' Park (Tony MacRae - Bristol City) 25/2
Newcastle United - St James' Park (Gareth Thomas Davies - Aston Villa) 20/2
Newcastle United - St James' Park (James Walker - Queens Park Rangers) 1/2
Newcastle United - St James' Park (Pat - Rotherham United) 21/1
Northampton Town - Sixfields Stadium (James Butler - Charlton Athletic) 4/3
Northampton Town - Sixfields Stadium (Mark Stanhope - Bradford City) 2/1
Norwich City - Carrow Road (Tom Bellamy - Barnsley) 18/3
Norwich City - Carrow Road (Kieran B - Ipswich Town) 26/2
Norwich City - Carrow Road (Chris Morley - Nottingham Forest) 11/2
Norwich City - Carrow Road (Rich Swainson - Birmingham City) 28/1
Nottingham Forest - City Ground (Tom Bellamy - Barnsley) 2/1
Oldham Athletic - Boundary Park (Christopher - Fleetwood Town) 8/4
Oxford United - Kassam Stadium (Andrew Kennedy - Sheffield United) 7/3
Oxford United - Kassam Stadium (Terry Morton - Bristol Rovers) 4/3
Oxford United - Kassam Stadium (Yaz Shah - Bristol Rovers) 4/3
Oxford United - Kassam Stadium (Connor Lawson - MK Dons) 11/2
Peterborough United - ABAX Stadium (Yaz Shah - Bristol Rovers) 22/4
Peterborough United - ABAX Stadium (Felix McHugh - Sheffield United) 11/2
Peterborough United - ABAX Stadium (Syed Ahmed - MK Dons) 28/1
Portsmouth - Fratton Park (Adam Houlden - Accrington Stanley) 17/2
Portsmouth - Fratton Park (Louis Reynolds - Neutral) 28/1
Port Vale - Vale Park (David Drysdale - MK Dons) 25/3
Port Vale - Vale Park (Charlie - Bradford City) 25/2
Queens Park Rangers - Loftus Road Stadium (Charlie Robinson - Rotherham United) 18/3
Reading - Madejski Stadium (Shaun Tully - Leeds United) 1/4
Reading - Madejski Stadium (Andrew Goddard - Wolverhampton Wanderers) 4/3
Reading - Madejski Stadium (Harry Oliver - Wolverhampton Wanderers) 4/3
Reading - Madejski Stadium (Alex - Brentford) 14/2
Reading - Madejski Stadium (Tom Bellamy - Barnsley) 11/2
Reading - Madejski Stadium (David Salter - Cardiff City) 28/1
Rochdale - Crown Oil Arena (Rob Pickett - Oxford United) 21/1
Rotherham United - AESSEAL New York Stadium (Gavin Roger - Neutral) 1/4
Rotherham United - AESSEAL New York Stadium (Thomas Inglis - Neutral) 14/2
Rotherham United - AESSEAL New York Stadium (Tom Bellamy - Barnsley) 28/1
Scunthorpe United - Glanford Park (Christopher - Fleetwood Town) 4/3
Sheffield United - Bramall Lane (Matthew Bowling - Bolton Wanderers) 25/2
Sheffield Wednesday - Hillsborough (Christopher - Newcastle United) 8/4
Shrewsbury Town - Greenhous Meadow (Anthony - Bolton Wanderers) 25/3
Southampton - St Mary's Stadium (David Burkett - West Ham United) 4/2
Southend United - Roots Hall (Alex Compton - Northampton Town) 18/2
Stevenage - Lamex Stadium (Kevin Dixon - Grimsby Town) 28/1
Stoke City - bet365 Stadium (Gary Draper - Liverpool) 8/4
Stoke City - bet365 Stadium (Stewart - Middlesbrough) 4/3
Stoke City - bet365 Stadium (Thomas Maggs - Middlesbrough) 4/3
Stoke City - bet365 Stadium (Ashley Wood - Wolverhampton Wanderers) 7/1
Stoke City - bet365 Stadium (Richard Fletcher - Wolverhampton Wanderers) 7/1
Sunderland - Stadium of Light (Eric Spreng - Southampton) 11/2
Sunderland - Stadium of Light (Stephen Geddes - Southampton) 11/2
Sunderland - Stadium of Light (Nick - Tottenham Hotspur) 31/1
Swindon Town - County Ground (Felix McHigh - Sheffield United) 14/3
Walsall - Banks's Stadium (Rob Pickett - Oxford United) 8/4
Watford - Vicarage Road (Andrew Bartlett - Southampton) 4/3
Watford - Vicarage Road (Steve Burke - Middlesbrough) 14/1
Wembley Stadium - League Cup Final (Eric Spreng - Southampton) 26/2
West Ham United - London Stadium (Andrew Fergusson - Leicester City) 18/3
West Ham United - London Stadium (Dave - Chelsea) 6/3
West Ham United - London Stadium (Ray Owen - West Bromwich Albion) 11/2
West Ham United - London Stadium (Chris Scrine - West Bromwich Albion) 11/2
West Ham United - London Stadium (Christopher Powell - West Bromwich Albion) 11/2
West Ham United - London Stadium (Julian Worrall - West Bromwich Albion) 11/2
West Ham United - London Stadium (Harry Cambridge - Crystal Palace) 14/1
Wigan Athletic - DW Stadium (Shaun - Leeds United) 4/4
Wigan Athletic - DW Stadium (Tom Bellamy - Barnsley) 13/4
Wigan Athletic - DW Stadium (Bob Davis - Preston North End) 11/2
Wolverhampton Wanderers - Molneux (Christopher - Newcastle United) 11/2
Wolverhampton Wanderers - Molneux (Paul - Newcastle United) 11/2
Wolverhampton Wanderers - Molneux (Connor Smith - Aston Villa) 14/1
Wycombe Wanderers - Adams Park (Dan Frostick - Portsmouth) 4/2

Non-League

AFC Fylde - Mill Farm (Dave Stringer - Altrincham) 28/1
AFC Telford United - New Bucks Head (Brian Scott - Neutral) 18/3
AFC Telford United - New Bucks Head (Paul Dickinson - Neutral) 7/1
Brackley Town - St James Park (Brian Scott - Neutral) 25/3
Bradford Park Avenue - Horsfall Stadium (Anthony Hanley - Neutral) 4/3
Braintree Town - Ironmongery Direct Stadium (Julian Lawrence - Neutral) 25/2
Bromley - Hayes Lane (Brian Scott - Neutral) 14/4
Chelmsford City - Melbourne Community Stadium (Allen Price - Tranmere Rovers) 8/2
Darlington - Blackwell Meadows (Peter Holdridge - Leicester City & Darlington) 25/2
Dover Athletic - Crabble Athletic Ground (John Uttley - York City) 1/1
Eastleigh - Silverlake Stadium (Gary Draper - Aldershot Town) 28/2
FC United of Manchester - Broadhurst Park (Mike Finister-Smith - Halifax Town) 25/3
FC United of Manchester - Broadhurst Park (David Ward - Salford City) 28/1
Forest Green Rovers - The New Lawn (Phil Graham - Chester) 14/4
Gainsborough Trinity - Northolme (Andy Macauley - Neutral) 14/4
Halifax Town - Mbi Stadium (David Forster - Darlington) 1/1
Hampton & Richmond Borough - Beveree Stadium (Andrew Wood - Neutral) 1/4
Hemel Hempstead - Vauxhall Road (Brian Scott - Neutral) 11/2
Hungerford Town - Bulpit Lane (Brian Scott - Neutral) 20/3
Hungerford Town - Bulpit Lane (Andrew Wood - Neutral) 11/2
Kidderminster Harriers - Aggborough (Paul Dickinson - Neutral) 7/5
Kidderminster Harriers - Aggborough (Bryan Davis - Neutral) 1/1
Lincoln City - Sincil Bank (Phil Graham - Chester) 11/4
Lincoln City - Sincil Bank (John Hague - Neutral) 17/1
Macclesfield Town - Moss Rose (Patrick Lynch - York City) 28/3
Macclesfield Town - Moss Rose (Callum - Tranmere Rovers) 14/3
Macclesfield Town - Moss Rose (Gavin Hoe-Richardson - Tranmere Rovers) 1/1
Maidstone United - Gallagher Stadium (Rory - Dover Athletic) 1/1
Margate - Hartsdown Park (Brian Scott - Neutral) 11/3
North Ferriby United - EON Visual Media Stadium (Brian Scott - Neutral) 28/1
North Ferriby United - EON Visual Media Stadium (David Reynolds - Neutral) 7/1
Nuneaton Town - Liberty Way Stadium (Paul Dickinson - Neutral) 14/1
Oxford City - Marsh Lane (Brian Scott - Neutral) 8/4
Poole Town - Tatnam (Brian Scott - Neutral) 21/3
Poole Town - Tatnam (Anthony Hanley - Neutral) 11/2
Solihull Moors - Automated Technology Group Stadium (Matthew McCaughan - Lincoln City) 31/1
Sutton United - Borough Sports Ground (Paul Dickinson - Leeds United) 29/1
Torquay United - Launa Windows Stadium (Phil - Chester) 1/4
Wealdstone - Grosvenor Vale Stadium (Andrew Wood - Neutral) 4/3
Weston-super-Mare - Woodspring Stadium (Alan Hanson - Neutral) 18/2
Weston-super-Mare - Woodspring Stadium (Brian Scott - Neutral) 1/1
Wrexham - Racecourse Stadium (Callum - Gateshead) 11/3
York City - Bootham Crescent (Alan Goodyear - Lincoln City) 14/3

Scotland

Arbroath - Gayfield Park (Angus Robertson - Montrose) 25/3
Celtic - Celtic Park (Matthew Nicol - St Mirren) 5/3
Dunfermline - East End Park (John Boynton - Neutral) 11/1
Montrose - Links Park (Brian May - Edinburgh City) 1/4
Partick Thistle - Firhill Stadium (Andrew Goddard - Neutral) 25/2

Ireland

Bray Wanderers - Carlisle Grounds (Jonathan Bobbett - Neutal) 25/3
Drogheda United - United Park (Carl Murray - Bohemians) 25/3

FACEBOOK

TWITTER